| farcasalexandru a întrebat:

Pot sa am la un laptop doua placi video gen una interna si una externa?
Si daca da imi spuneti va rog o placa video pana in 150 de euro?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placile sunt incorporate (integrate) sau dedicate. Poti sa ai din fabricatie si una si alta. La laptop nu se pot pune placi video ca PC. Se pot pune placi externe (alta categorie decat cele de mai sus) dar alea sunt placi scumpe si nu se pot monta decat pe un dispozitiv special. Mai mult, abia s-au facut primii pasi in domeniul asta si nu merge cu 150 EU: https://mariuscucu.ro/placa-video-externa-laptop/