| Vendetta47 a întrebat:

Daca am 2 placi video la un laptop (una integrata si una externa) cum fac ca jocurile sa ruleze pe cea externa?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| stefanutzu112 a răspuns:

Ai laptop ca al meu...click dreapta destktop>>>nVIDIA control panel>>>in stanga sus scrie 3D settings>>>dau manage 3D settings se va deschide o noua pagina in dreapta te uiti la preferred graphics procesor ai 3 optiuni acolo auto-select, integrated graphics, nVIDIA-performance nVIDIA procesor, o bifezi sa fie cea cu nVIDIA procesor dai apply si asta e eu singur am aflat, funda?

11 răspunsuri:
| GabytzGabytzu a răspuns:

Trebuie sa specifici si windowsul daca ai windows xp click dreapta>proprietati si dai la setting si iti alegi placa externa si pe urma conectezi monitorul la ea funda?

| Vendetta47 explică (pentru GabytzGabytzu):

Am Windows 7 Home Premium

| GabytzGabytzu a răspuns:

Atunci nu stiu

| stefanutzu112 a răspuns:

Care e placa video extrema?

| Vendetta47 explică (pentru stefanutzu112):

NVidia GeForce GT 610M 1GB

| Vendetta47 explică (pentru stefanutzu112):

Mersi man functioneaza happy.Ai FUNDA.

| stefanutzu112 a răspuns (pentru Vendetta47):

Stiam eram sigur mersi oricum de fundahappy

| Vendetta47 explică (pentru stefanutzu112):

Dar daca fac asta nu se poate arde placa video?

| stefanutzu112 a răspuns (pentru Vendetta47):

laughingde 3 luni ma joc si n-am nici ceam mai mica problema stai linistit

| Vendetta47 explică (pentru stefanutzu112):

Merge GTA 4? Dar GTA 5?

| stefanutzu112 a răspuns (pentru Vendetta47):

Ai laptop ca al meu...click dreapta destktop>>>nVIDIA control panel>>>in stanga sus scrie 3D settings>>>dau manage 3D settings se va deschide o noua pagina in dreapta te uiti la preferred graphics procesor ai 3 optiuni acolo auto-select, integrated graphics, nVIDIA-performance nVIDIA procesor, o bifezi sa fie cea cu nVIDIA procesor dai apply si asta e eu singur am aflat, funda?

| stefanutzu112 a răspuns:

Gta 4 m-am jucat la grafica maxima dar aveam 4 gb si acum de curand mi-am mai bagat 4 am 8 gb ram si il joc la full da trebuie sa iti mearga n-are cum ce iti merge joc garantat e most wanted 2012