| AndreiStefan1234567 a întrebat:

Pot sa reinstalez windows? Adica din windows. fara stick bootabil si sa fie acelasi win cu aceas licenta

Răspuns Câştigător
| Rommeo a răspuns:

Poti folosi aceasta metoda.
https://romicaprihor.blogspot.ro/......-fara.html

7 răspunsuri:
| Live4Ride a răspuns:

Da se poate, dar atunci vei avea 2 win pe aceelasi hard si se va misca mai greu. normal win nou se instaleaza de pe cd bootabil sau stick ( de pe stick nu am incercat niciodata) si se sterge formateaza partitia C dupa care se instaleaza noul windows.

Răspuns utilizator avertizat
| Rommeo a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Pai ai mai instalat vreo data un windows? Cand se porneste wizard-ul de instalare si esti la partitii acolo faci ce vrei (formatezi, redimensionezi etc) deci trebuie sa formatez C-ul inainte de a porni instalarea propriu zisa. Iar pentru cheia windows-ului foloseste aplicatia de mai jos si copie cheia intr-un document text ca sa o introduci in windowsul proaspat instalat, sau poti sa i faci o poza la cheie cu telefonul sa fi sigur ca nu o vei rataci cand ai sa te apuci de formatat. Uite aici programul cu care poti afla ce cheie de licenta ai.
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/ShowKeyPlus.shtml

Răspuns utilizator avertizat
| Rommeo a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Sa mi spui daca ai reusit.

Răspuns utilizator avertizat
| Rommeo a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Ok, dar daca ai ceva important in partitia C le muti intr o alta partitie si nu o sa se intampla nimic daca nu formatezi si celelalte partitii, formatezi doar C.