| al9264 a întrebat:

Orice stick este bootabil? Adica pot sa imi bootez laptopul (al carui windows vreau sa-l reinstalez) pe orice stick (cu conditia sa aiba o capacitate mai mare decat volumul de "chestii" de pe partitia D)?

Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

Exact.

4 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

1. Da
2. Stick-ul trebuie sa aiba suficient spatiu de stocare incat sa incapa Windows-ul pe el
3. Spatiul partitiei D nu are legatura cu spatiul stick-ului

| peperonies a răspuns:

Dar nu orice bootabil este stick.

| flixbuster a răspuns:

Nu orice stick este boot-abil dar orice stick poate fi facut boot-abil.
Inteleg ca vrei sa pui un kit de Windows pe USB stick, o poti face luand si fisier ISO cu Windows si tool de scriere pe stick USB direct de la Microsoft.
Dimensiunea stick-ului are treaba doar cu dimensiunea kit-ului de Windows nu cu dimensiunea harddisk-ului.
Daca ai informatii importante pe harddisk fa-ti inainte un backup sa nu ramai fara ele la reinstalare.

| Ax3LdeV a răspuns:

Nu ori ce stik poate fi facut bootabil, recent am cumparat un hamma de 32gb si surpriza ...nu poate fi facut bootabil