| Lupuleasa_Mihai_1999 a întrebat:

Poti face o antena sa prinzi semnal mai bun la internet? Am internet de la Orange. Faza e ca am 4G doar o linie si as vrea cumva sa pot prinde mai mult. Am auzit ca se pot face niste antene care sporesc raza antenei. Distanta pana la stalpul unde e 4G e de vreo 5 km. Se poate face vreo improvizatie de antena? Vreun video daca aveti. Funda

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Antena nu se poate face acasa, fiindca nu ai mufa de antena la telefon unde s-o conectezi.
Nici cu improvizatii nu merge.
Pentru semnal mai bun ai nevoie de un RETRANSLATOR, un echipament destul de scump.

Mergi la Orange si intreaba-le ce posibilitati au pentru a-ti asigura semnalul pe care il platesti.