| Neverrrrrr a întrebat:

Procesorul Intel Pentium este mai bun decat Intel Celeron? si i3 este mai bun ca cele doua?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Un pentium skylake este acum mai bun decat un i3 de generatie veche, deci nu ne mai putem lua dupa asta. Dar daca vorbim de aceeasi generatie, un i3 este mai bun si decat pentium si decat celeron, dar depinde mult de multi factori.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Cam asa ceva. Ce zici tu e valabil daca le comparam pe cele din aceeasi generatie. Altfel, un Pentium din familia Skylake s-ar prea putea sa bata la dos binisor un i3 din primele doua familii.