| ionutboss479 a întrebat:

Pot sa inlocuiesc un procesor Intel celeron cu un Intel pentium

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde de procesoare, si de placa de baza

| florin1979 a răspuns:

Ce placa de baza ai? da un link la modelul ei sau spune cum se numeste exact! asa pot vedea ce soclu are si pot sa ma uit in lista procesoarelor suportate de catre acea placa de baza!

| Prici a răspuns:

Depinde de placa de baza si de socket-ul procesorului
socket-ul procesorului trebuie sa corespunda cu placa de baza, in rest nu conteaza. Poti pune si un Intel core i5 sau i7 daca are acelasi socket cu placa de baza

Funda?batting eyelashes