| RoByTTU a întrebat:

Recent mi-am cumparat un pc de la altex, myria. Sa trecem direct la subiect, mi-am stricat portul audio din fata, aveam castile in el si am dat sa ma ridic, in acel moment am tras de casti si s-a stricat portul. I trebarea mea e, am pierdut garantia la pc?

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

In cel mai rau caz ai pierdut garantia pe acea componenta, nu pe tot calculatorul, asta daca nu umbli la el (daca este sigilat) sa il desfaci.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu se vad urme fizice n-ai nici o problema. Suna-i si spune-le ca s-a stricat. Mai intai verifica sa nu fie stricate castile. Pune-le la alt PC.

| RoByTTU explică (pentru Salontanul):

Ar fi urme fizice a sarit "capacelul" ala verde. Pot sa-l pun la loc si nu se observa. Castile sunt bune

| RoByTTU explică (pentru Salontanul):

Si mai e ceva, portul functioneaza mereu, daca bag castile in el se aude. Dar cand le scot, imi arata ca acele casti sunt tot conectate. Chiar nu stiu, mi-am pierdut garantia cred...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru RoByTTU):

Incearca!