| anonim_4396 a întrebat:

REINSTALL MAC-OSX.
Salut TPU. am un Macintosh. Vreau sa reinstalez sistemul de operare pe el. Am facut un stick botabil cu OS-ul. Cum pot sa reinstalez os-ul fara sa porneasca os-ul [ comenzi, etc ] Stiu ca, la windows e F12. dar la mac? exista o comanda? Deoarece nu porneste pana in meniu [ Apple id login, al cui era contul a uitat parola si numele ]

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pune stick-ul in el cand e inchis. Porneste-l si tine pe option key imedidiat apasat continuu pana iti apare de unde sa bootezi.

1 răspuns: