| RAY a întrebat:

Sa spunem ca isi faci un grup pe whatsapp cu mai multe persoane, cum poti face acel grup cunoscut? adica care va fi indentitatea lui? adica cum il gasesti dupa numar da care numar de telefon? dupa nume?

Răspuns Câştigător
| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

*wut*
Il gasesti pe Whatsapp și atat, sub numele pe care il alegi tu
Si la informatii o sa ai cine sunt participanti grupului si numerele lor de telefon.

24 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff. Vrei sa il faci cunoscut?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

IN MOD SIGUR : tu esti fascinat de povestea biblica "turnul Babel". Cam asa ceva este si in grupurile What's App.winking laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fii atent acest site are o adresa www.tpu.ro e si eu vreau sa stiu un grup poate avea o adresa sau cum il poti gasi, asta nu inteleg

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Adica te referi ca imi place sa vorbesc cu mai multe persoane, sa fiu popular, sincer nu stiu, crezi tu asta? poate pentru ca cunosc mereu lumea noua, clienti noi si mi am dezvoltat aceste abilitati de comunicare

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Voiam doar sa punctez ca pe acele grupuri, de cele mai multe ori, fiecare spune ce vrea fara a se respecta linia unui subiect.

| RAY explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Fara un moderator

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

INCEARCA! Poate tu vei reusi imposibilul.

| RAY explică (pentru Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends):

Deci acolo il gasesti dupa nume am inteles, dar nu pot fi doua nume indentice de grup nu?

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns (pentru RAY):

Pot fi doua grupuri cu nume identice si cu aceiasi participanti.
Dar grupul pe care il faci pe whatsapp iti este vizibil doar tie si lor.
Tu adaugi participanti, nu vad toti oamenii grupul tau (ca pe Facebook, gen sa se inscrie)

| RAY explică (pentru Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends):

Adica tu nu poti gasi un grup care l am creat acum? atunci cum pot promova grup doar daca dau nr de tel?

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns (pentru RAY):

Nu poti promova un grup, doar sa spui persoanelor daca vor sa se inscrie. Degeaba dai numarul tau de telefon, ai nevoie de numarul lor de telefon ca sa ii faci participanti. In momentul in care creezi un grup devii "admin" si doar tu poti adauga contacte acolo, insa dupa ce faci partipanti poti da titlul ala de admin si altora.
Eu nu pot gasi grupul tau, nici tu grupul altora.

| RAY explică (pentru Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends):

Multumesc mult de informati, chiar m-ai ajutat, eu nu prea sunt cu de astea, mai mult cu Facebook si ala rar, dar de aplicatia asta nu prea o foloseam, dar e bine ca stiu, faza aiurea e ca afli nr tuturor din acel grup

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca ar fi sa am ai veni in grup?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Am primit deja invitatie la asa ceva dar nu m/a interesat.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sincer nici eu nu prea sunt prea pro la asa ceva, nu stiu de ce oare asa sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am facut/o pentru ca nu aveam chef de vorbit cu voi toti, bine, nu e ca mai stiu acum cine era in grupul vesel. De cine sunt interesat, dau nr in privat si vorbim. In rest, nu ma doare.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, poate sunt feministe si te vad pe post de gratar cand te vad si te frig la prima vedere

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru florynstefan1):

Nr fiind a lui admin de grup?

Răspuns utilizator avertizat
| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Revin cu update. Între timp s-au făcut schimbări și acum poți trimite link de înscriere într-un grup de whatsapp.