| KoroSensei a întrebat:

Sal TPU.am o intrebare despre hosting.
Mai exact daca sa zicem am un vps, sau dedicat, si detin un server de gaming virtual ex: metin2, care are totusi o baza de date, ei bine vreau doar sa stiu daca nu e cumva posibil ca cei de la firma respectiva de hosting, sa iti intre cand vrea in respectiva baza de date, ei totusi avand access full la tot ca detinatori ai hostului mi se pare normal...Se poate ca ei sa imi intre in baza de date? (asta insemnand sa imi poata accesa, copia, fura,, ssi chiar modifica valori sau conturile oamenilor... si mai apoi sa imi vanda baza de date) intreb pentru ca am auzit un subiect si sunt nedumerit. :/

2 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Firmele serioase nu fac asa ceva. Nu cumpara de unde este cel mai ieftin.

Răspuns utilizator avertizat