| ReVeRs a întrebat:

Sall..am varsat vin pe tastatura de la laptop...l-am inchis l-am uscat iar dupa am observat ca nu imi merg unele taste (nu toate) am scos-o sa o curat mai bine. Dupa ce am bagat-o la loc nu imi mai mergea nici o tasta.Din ce cauza? (Mufa aceea am bagat-o bine) Laptopul este Acer Aspire 5742G. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DANIEL72 a răspuns:

SALUT.trebuie sa stergi si placa de contact dar nu cu buretele inmoaie o carpa in apa calduta si dupa acea sterge cu alta uscata.(mai uitate o data la mufa). bafta

3 răspunsuri:
| Crytek6 a răspuns:

So imbatat saraca

| K0sti a răspuns:

Din pacate te paste alta tastatura. Tastaturile de laptop sunt capsate, nu ai acces la ele. A intrat vin intre cele 3 folii despartitoare si s-au facut scurturi. E posibil sa se fi dus unele trasee. Traseele sunt depuse chimic pe acele folii si sunt extrem de subtiri.

Răspuns utilizator avertizat