| ReVeRs a întrebat:

Sall am un laptop Acer Aspire 5742g m-i s-a intamplat sa ma impiedic de firul de la incarcator si mi-a cazut pe jos.Problema este ca m-i s-a rupt una din cleme acelea care sustin display-ul si o data cu ea si un fir care leaga placa de baza de display..de la ce este acest fir? mentionez ca inca imi merge display-ul nu am observat nici o defectiune..de la ce poate fi?

5 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Web/microfon si eu am acelasi model de laptop si din cate stiu pe o parte sunt siferele pentru display si pe cealalta microfon/web

| stlucian a răspuns:

Poate fi doar un fir de masa(daca e negru) dar asa cum a spus Thril3r poate fi dela webcam.

http://www.craiovaforum.ro/......011067-jpg

http://img16.mercador.ro/......rev002.jpg

| Seby90 a răspuns:

Ultimul laptop desfacut avea antena de la wireless bagata pe acolo'. Depinde. Displayul e in partea cealalta. Norocul tau.

| Garoafe a răspuns:

Webcam-ul iti merge?

| ReVeRs explică (pentru Garoafe):

Da imi merge web-ul