| TeDrqq a întrebat:

am si eu doua intrebari:

1. TPU vreau sa imi cumpar o placa video Forsa nVidia GeForce FX5500, 256MB, DDR, 128bit.
Si am gasit 2 site-uri
http://www.emag.ro/......EBXH2BBBM/
SI

http://www.pcgarage.ro/......8-bit-agp/

Pe eMAG la tip de memorie scrie DDR iar pe pcgarage la tip de memorie (dati mai jos si vedeti acolo "tip memorie") scrie GDDR iar la nume scrie DDR (ce sa cred? e DDR sau GDDR? )

2.Placa video pe care vreau eu sa o cumpar (cea de imi sus ) este buna pentru metin2, cs?

DAU FUNDA (VREAU RASPUNSURILE SI LA 1 SI LA 2 :*:*:*)

3 răspunsuri:
| sdhashsah a răspuns:

La pc garage trebuie sa platesti transportul iar la eMAG nu ce este peste 90 de lei, iar memoria este la fel se refer ala memoria grafica dinaia ii gddr ii acelasi lucru la amandoua.

| TeDrqq explică (pentru sdhashsah):

Pai daca te uiti pe pcgaracge Scrie LIVRARE GRATUITA prin curierat rapid in Brasov: ajunge vineri, 28 decembrie big grin big grin deci nu platesc si este mai ieftina tonguetongue

| sdhashsah a răspuns (pentru TeDrqq):

Gratuita prin ordin de plata dar la ramburs nu e asa adica daca vrei sa-i platesi direct curierului care tio aduce va trebui sa platesti in plus 12 lei