| Shinobi589 a întrebat:

Am un pc care contine : Memorie Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit, Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB, Cooler CPU Zalman CNPS10X Optima 2011, Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4460 3. 2GHz box, Placa de baza GIGABYTE GA-B85-HD3-A, Placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC2 WindForce 2X 2GB DDR5 128-bit, Sursa Segotep Raynor Power 550W, 550W, ATX 2.31, PFC Activ. Si vreau sa imi iau o Placa video GIGABYTE GeForce GTX 960 OC WindForce 2X 4GB DDR5 128-bit HDMI si intrebarea este daca sursa mea tine Placa video GIGABYTE GeForce GTX 960 OC WindForce 2X 4GB DDR5 128-bit HDMI

3 răspunsuri:
| vladtheo a răspuns:

Dap,sursa te tine, stai putin ca sa fiu clar, doua placi video?

| Jipa95 a răspuns:

Ti-ar tine fara probleme si un gtx 980. Este un salt destul de considerabil de la 750ti la 960, dar tinand cont ca de curand s-a lansat varianta budget a gtx 1060 de 3gb, este o afacere foarte buna pretul fiind cu 2-300 lei peste 960-ul de 4gb, dar performantele de 2x mai ok.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Jipa95):

@jipa
aberezi,daca nu te pricepi nu mai da indicatii.
vladtheo, stai in banca ta.
@Shinobi589
Este o sursa decenta pentru ce ai tu acum, daca vrei o placa mai puternica iti recomand o sursa brandname cu certificare minim bronze 80+.
Dar nu merita acel upgrade de la 750ti la 960...este o placa putin mai buna dar mult mai scumpa.
Daca doresti ceva calumea in zilele noatre orienteaza-te spre rx 480 sau 1060 apare in 3 saptamani.