| Adminul000 a întrebat:

As vrea sa imi iau maine 20.03.16 un pc pe piese si nu stiu daca piesele sunt compatibile cu placa de baza >>>>

Placa de baza:
*Placa de baza MSI B85M-E45, Socket 1150

Componente care nu stiu daca sunt compatibile cu placa de baza:
*Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX 960 WINDFORCE 2X OC, 4096 MB, GDDR5, 128 bit, 2 x DVI, HDMI, Display Port, Fan
*Procesor Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box
*RESIGILAT: Sursa Segotep Raynor Power 650W, 650W, ATX 2.31, PFC Activ*

Ve rog sa imi spuneti daca placa de baza este compatibila cu cu restul de componente.

DAU FUNDA! RASPUNDETI URGENT

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Componentele sunt compatibile cu placa de baza. Le poti cumpara linistit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana aici e bine. N-ai spus nimic de memorie?

| Adminul000 explică (pentru Salontanul):

Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz CL14 e bun?

| Salontanul a răspuns (pentru Adminul000):

Din pacate placa ta nu suporta asemenea frecventa. Uite: doar 1066/1333/1600 MHz http://www.cel.ro/......et-1150-l/
Ti-o recomand pe asta:http://www.pcgarage.ro/memorii/hyperx/savage-8gb-ddr3-1600mhz-cl9/
Au frecventa cea mai mare posibila si are si latenta cea mai mica (CL9) Succes!

| Adminul000 explică:

Memorie Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz CL14