| gamerulXDaa a întrebat:

Salll TPU am o intrebare care imi da batai de cap. deci am urmatorul pc :
-procesor Intel pentium 4 3. 0ghz
-placa video incorporata 128mb
-ram 1. 78Gb
-hdd 40Gb ( maine il schimb 120Gb )
-sursa 500w
Si intrebarea mea este ce sistem de operare as putea instala pe el?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Teoretic poti instala orice sistem de operare, dar iti recomand sa incerci windows 7, mai ales daca placa aceea video suporta aero, atunci este perfect. Daca nu suporta aero, mergi pe windows xp, este foarte bun.

5 răspunsuri:
| Robyi a răspuns:

Pai ai putea sa-ti instalezi: XP, Vista (e plin de bugg-uri si probleme, deci nu ti-l recomand) sau 7.

| vidii a răspuns:

Placa video integrata nu cred ca are dx9 (pentru suport aero), incearca windows 7 home premium 32bit

| K0sti a răspuns:

Pe amaraciunea aia doar XP!

| gamerulXDaa explică (pentru vidii):

Am sa incerc!

| gamerulXDaa explică (pentru vidii):

Uite aici o poza cu dxdiag
http://imgur.com/YzsY1le