| Ionut2143 a întrebat:

Acum 2 zile au venit cei de la rds/rcs sa imi monteze un router deoarece au trecut pe fibra optica. Acem router are si wifi deoarece observ pe telefon ca a gasit mai multe ip-uri de gen digi-xxxxxxx. Nu stiu care ii al meu deoarece le gaseste pe toate din scara. Cum pot sa stiu care e al meu si cum aflu ce parola are astfel incat sa pot folosi wifi-ul pentru telefon?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai trebuie setata parola. Ei trebuie sa-ti fi lasat o parola. Daca nu suna la *7777 si te ajuta ei pas cu pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi pe spatele routerului tau scrie ceva gen digi-xxxxxx si compari cu ce gaseste telefonul.va trebui sa fie in lista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai un contract ceva, ti-au lasat ei o hartie ceva cu numele retelei si parola.

PS. digi-xxxxxxx sunt nume de retea wifi nu ipuri.