| Minionuu a întrebat:

Acum cateva saptamani mi-am cumparat un laptop si un router wireless dir 501. Am reusit sa conectez routerul wireless la calculator si sa fac o conexiune la internet. Totul merge bine doar ca nu reusesc sa ma conectez si la laptop(windows 7), adica nu prind internet prin intermediul wireless-ului. Daca ma poate ajuta si pe mine cineva...(dau funda la cel mai bun) big grin Astept rasunsuri

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai un buton care deschide wi-fi.La mine este in fata pe mijloc.Pe marginea laptopului.

| Blade82 a răspuns:

Trebuie sa adaugi adresa de MAC la cele agreeate de router. Intri de pe PC pe adresa 192.168.0.1 si apoi LAN SETUP si la DHCP Reservation adaugi adresa de mac a Laptopului. Daca nu stii adresa de MAC te conectezi prin cablu cu laptopul la router si faci aceeasi pasi numai ca la DHCP poti adauga automat adresa de MAC.