| esmeralda33 a întrebat:

Pot sa ma conectez la router daca nu am wireless pe laptop? Pe calculator merge netul perfect dar pe laptop nu stiu cum sa ma conectez.Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| andrywtzu a răspuns:

Cauta drivere pentru wireless. aici nu ma lasa sa pun site-ul dar te descurci. Driver-ul este solutia

| K0sti a răspuns:

Daca nu ai wireless fizic nu poti. Dar iti poti lua un stick wireless pe USB. Daca ai totusi wireless nativ pe laptop inseamna ca nu-ti mai trebuie decat drivere, daca eventual nu le ai instalate. Daca nu le ai, le cauti pe net. Te duci la producatorul laptop-ului tau, cauti exact modelul tau de laptop si iti iei driverele. Dupa care le instalezi si asta e tot. Cand te conectezi o sa-ti ceara parola de la router, o introduci in casuta care iti apare si ar trebui sa ai net.

| M29 a răspuns:

Daca ai totusi wireless pe laptop nu uita sa-l activezi dupa ce instalezi driverele. Apoi te va avertiza ca este diponibila o conexiune wireless si iti va cere parola pentru respectiva retea.

Daca nu ai wireless iti poti cumpara un stick wireless pe usb si apoi instalezi programul de pe cd-ul care vine cu stickul wireless.