| And11 a întrebat:

Salut, acum o saptamana, mai exact duminica, a picat curentul de la acea ninsoare. Urmatoarea zi curentul a revenit, dar cablul (la TV) si netul nu mergeau, peste cateva ore a revenit cablul si netul, de atunci imi merge netul numai 50kb/s - 300kb/s, si pana sa pice curentul imi mergea cu 1.2mb/s - 3mb/s. Am incercat sa scot cablul de la net din router, dar tot asa merge. Pot intr-un mod sa il fac, sau trebuie sa ii sun pe cei de la net?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil sa se fi defectat vreun switch de pe traseu si de aici scaderea drastica de viteza. Suna la ISP si o sa vina sa verifice ei reteaua.

| untu a răspuns:

Incearca sa resetezi routerul tau si vezi daca revine inapoi viteza de net! Dar cand cade curentul trebuia sa inchizi routerul, cand revine curentul, vin cu putere mare (soc electric) poate sa afecteze routerul scazand viteza de net sau chiar pot sa arda! Instaleaza BAIDU PC FASTER si acolo este un program pentru masurat viteza!