| Bogdan_8059 a întrebat:

Salut! Am observat ceva la wirelesul meu din laptop. Cand folosesc aceasta functie cu laptopul in priza sau la incarcat merge foarte bine dar cand scot cablul de alimentare nu mai merge; adica merge dar sa va explic. Vobeam cu un prieten prin wereles pe mess cu cu web si laptopul se alimenta mergea fara probleme la 20 m de router cand s-a incarcat bateria am scos cablul de alimentare si conversatia a continuat fara probleme dar dupa ce am inchis conversatia am esit de pe mess, am dat sa inru pe facebook nu mai mergea, am dat reconectare la router a mers, m am uitat la o poza sa zic 30 de secunde iar, nu mai mergea iar am dat reconectare la router, iar a mers apoi am bagat cablul de alimentare la loc si netul meu mergea fara probleme nu mai cadea deloc. Ceia ce cred eu este ca wirelesul din laptop cand trece pe baterie intra cumva in stand-by si trebuie sa dau reconectare chestii sa mearga iar. Sa stiti ca nu e coincidenta am incercat de mai multe ori. Vreau sa mi spuneti daca exista setari sa nu mai se intample asta cand scot cablul de alimentare din laptop. Am un toshiba c660D

1 răspuns:
| dicualex a răspuns:

De obicei placile wireless din Laptopuri variaza si de performanta laptop-ului.
Cand il ai in priza Laptop-ul trece automat pe HIGH Performance, cand l-ai scos din priza revine la starea dinainte, incearca sa setezi laptopul, performanta lui la putere maxima. Alta idee nu am, sper sa te ajute, succes