| ekkk a întrebat:

Salut,am cumparat recent carista obd2.
Am un audi a5 2011, problema e ca nu vrea sa imi intre in nici o optiune pe care o are aplicatia, imi tot spune ca masina nu suporta si pe pagina lor imi spun ca suporta orice masina de la 2005 in sus si pe net nu gasesc nici o rezolvare.
Ati trecut voi prin asta sau aveti vreo idee de ce imi face asa?

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

Nu cunosc periferica (pe site nici macar nu se gaseste o specificatie), dar de obicei toate ELM327 prima se conecteaza la ODB2 al masinii, punind cheia in contact si rasucind cheia pana se aprinde bordul (pre start), asa se alimenteaza, apoi deschizi aplicatia.
Eu personal cu ELM327 folosesc ScanMaster, ODB AutoDoctor, FORScan, in PC si Torque in Android, la toate trebuie configurata poarta sau tipul de legatura cu adaptatorul.