| Deniskovici a întrebat:

Salut, am dat din greșeală cu picioru în tableta mea de 10.1 inch și s-a spart ecranul, touchu merge doar în unele locuri ale tabletei, deci, display-ul nu are nici o treaba cu touch-ul, adică nu are nici o dunga pe ecran, display-ul e în viata, în concluzie, eu am nevoie de un touch screen digitizer(partea de sticla care este pusa peste display) asa-i?

10 răspunsuri:
| costiceacristian200 a răspuns:

Când spargi ecranul cum ar fi la telefon sau la tabletă nu mai funcționez!

| Deniskovici explică (pentru costiceacristian200):

Deci nu i s-a stricat ecranul(display-ul), (scuze am greșit mai sus) s-a spart primul strat de screen, touch screen digitizer-ul, și nu îmi merge touch-ul doar în unele zone ale tabletei, deci, practic, eu trebuie sa achiziționez un nou screen touch digitizer nu?

| Wr3nch a răspuns:

Teoretic da. Mergi la service si vei afla, btw garantia nu acopera defectele cauzate de lovituri.

| Deniskovici explică (pentru Wr3nch):

Ca sa vezi, am fost la service cu ea, și au spus aia de acolo ca e spart ecranu(display-ul), și cică costa 400 de lei sa o repare), da ba oameni buni, dacă display-ul n-are nimic, afișează tot cum trebuie, touch-ul nu merge, cum o zis aia de la service ca e spart display laughing.

| sierra1 a răspuns (pentru Deniskovici):

"eu trebuie sa achiziționez un nou screen touch digitizer" - nu, ecranul cu totul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Deniskovici):

Ăia stiu tu esti prostul, deci tu ai lovit displayul, acum merge partial dar in timp daca o lasi asa se va defecta de tot, treaba ta nu merită sa o repari, cumperi alta la banii ăia 400 lei gasesti sau mai pui ceva si i ti i ei una bună.

| Deniskovici explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ba oameni, voi știți ce înseamnă '' display''- a afisa''- Ba tebleta mea nu are nimic altceva, atâta ca nu funcționează touch-ul, dar display-ul, nu are drept nimic.

| costiceacristian200 a răspuns (pentru Deniskovici):

Da

| Wr3nch a răspuns (pentru Deniskovici):

Ce model de tableta e?

| Deniskovici explică (pentru Wr3nch):

Vonino magnet w10, vreau s-o repar eu acasă datorita ecranului de 10 inch, dar, acum va întreb, display-ul are ceva treaba cu touchscreenul?, sau touchscreenul e partea superioara de sticla, care este suprapusa peste display?