| Iulica29 a întrebat:

Am in J5 2015 si nu imi mergea mufa jack(daca nu se scrie asa..ma refer la mufa aia de casti)..chestia asta nu m-a deranjat pentru ca nu folosesc casti, dar dupa un restart telefonul merge doar pe casti chiar daca nu are casti conectate...gen telefonul zice ca are casti conectate desii nu are...ce pot face?

1 răspuns:
| iar99Teo a răspuns:

Mai baga din nou mufa de jack in telefon. Repeta operatia de cateva ori daca nu se deconecteaza si incearca un restart la telefon. Ramane blocat pe casti daca nu se desprinde bine lamela din interior si telefonul simte ca si cum ar avea jack-ul bagat. De la uzura lamelelor din interior senzorul simte ca si cum mufa ar fi bagata de asta incerca sa o bagi si sa o scoti de 2-3 ori sa isi revina.