| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am instalat ceva aplicatii in telefonul meu (android) dupa care cand sa conectez cablul usb selectam stocare de date ca de obicei dar nu mi-a aparut nimic, am sters toate aplicatiile instalate pe telefon si la fel, imi zicea conectare devirusare usb, ce inseamna asta? am virusi in telefon? ce pot sa fac, ajutor! funda si vot.

2 răspunsuri:
| OricineAltcineva a răspuns:

Dai o revenire la setarile din fabrica, daca face probleme in continuare ia un antivirus de pe market, daca inca face probleme ai nevoie de o resoftare si o formatare a cardului de memorie. setari- storage- factory data reset. bafta

| Mihai_Andrei_Mereuta_1988 a răspuns:

Salut. Nu e nici o problema cu telefonul tau. Devirusare USB e traducerea de la USB Debugging care iti permite sa faci debug cand dezvolti aplicatii pentru Android. Ca sa nu iti mai apara poti sa intri in SETARI -> APLICATII -> DEZVOLTARE -> DEVIRUSARE USB si debifezi casuta.