| irinel1 a întrebat:

Am instalat windows SP3 pe un calculator si nu am driverele pentru placa de sunet si video, intrebarea e daca dau windows update imi instaleaza si driverele? dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca Windows update ar instala si driverele ar fi fost super si nu ne-am mai chinui sa le cautam pe cd sau pe net.
Softul Everest iti da toate informatiile privitoare la componentele din sistemul tau, iar in functie de acestea iti cauti pe net driverele compatibile.
http://www.softpedia.com/......tion.shtml

6 răspunsuri:
| irinel1 explică (pentru dannyel86):

Pe site-ul care mi l-ai dat m-a timis sa descarc ''video converter'', asta e programul?

| K0sti a răspuns:

Posibil da, posibil nu. Ce te retine sa nu-ti iei driverele de la producator direct? Vezi ce scrie pe placa de baza si pe placa video, ce model sunt si du-te la producator si ia driverele exact pentru. modelele respective. Cel mai curat si corect mod de a instala si a obtine drivere.

| irinel1 explică (pentru dannyel86):

Am instalat programul dar nu stiu cum sa caut driverele pentru sunet si baza, ma poti ajuta te rog...

| K0sti a răspuns (pentru irinel1):

Ai facut ce ti-am spus eu?

| dannyel86 a răspuns (pentru irinel1):

Nu. Ori ai apasat pe un link de pe pagina care te duce la softul de care vorbesti, ori ai intrat in alta parte. Am verificat linkul si te trimite exact unde ti-am recomandat.
http://www.softpedia.com/......30373.html
Ti-am dat exact linkul de unde se poate descarca. Trebuie doar sa alegi sursa descarcarii.

| dannyel86 a răspuns (pentru irinel1):

Softul Everest trebuie sa arate asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres