| aka7up a întrebat:

Salut, am licenta la SuperAntySpyware si Anti-Malware si am si un antivirus fara licenta(Microsoft security esential)s, la anti malware si anti spyware am modul de protectie in timp real..este bine sa le las activate..adic se bat intre ele? dau funda pentru un raspuns bun happy

Răspuns Câştigător
| AshWorld a răspuns:

Le poti avea pe toate 3 atat timp cat sistemul nu pare ingreunat. MSE nu consuma foarte mult si e chiar foarte bun pentru un antivirus gratuit, uimitor de bun. Dupa niste rapoarte de la AV-Comparatives de prin 2010 era considerat de multi internauti un Kaspersky gratuit!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se ''bat'' intre ele! Lasa-le activate pe toate trei daca ai un sistem mai performant. Este de ajuns sa ai SuperAntySpyware + Microsoft Security Esential's dar nu te incurca nici MalwareByte.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un specialist de la BitDefender mi-a spus ca nu este bine sa ai doua programe antivirus pe calculator, deoarece pot crea probleme de functionare a calculatorului. Numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Lasa-le asa cum sunt...
Nu sunt foarte puternice, nu e ca si cum ai avea kaserpsky si norton pe acelasi pc
Microsoft security.....lasa-l oprit ca tot aceeasi chestie o face, programele alea lasa-le pornite, se completeaza reciproc!
Daca tu vezi ca ingreuneaza sistemul ..atunci dezintaleaza-le si baga un program antivirus cu adevarat bun ...ca kaspersky internet security 2012
Dar nu cred ca e cazul...

| danimotenel a răspuns:

Deci ai dou ativirusuri sau cum? ca o licenta e licenta nu program. Cel mai bine lasi un program care e bun.

| oxynfire a răspuns:

Ramai cu unul singur, doi antivirusi nu inseamna protectie mai buna ci necazuri mai multe.