| king5151 a întrebat:

Salut, am net de la telekom si cand ma joc cs merge ca dracu, ping 500(nu mereu dar e enervant) si tine vreo 20-30 de minute asa, dupa isi revine, mai sunt vreo 5 dispozitive conectate la el si m-am cam saturat sa imi faca probleme, merita sa iau de la akta? Am 2 prieteni si le merge bine rau, pot sa faca live si pe yt etc

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Ai internet prin ce? Cablu coaxial? Cablu Cat4/5/6? Fibra optica?
Dispozitive conectate la ce? La cablu?! Eu zic ca la router, desi mi se pare ciudat sa ai un router cu 5 porturi. Vorbesti de Wi-Fi?

Intai, gandeste-te ce cauzeaza problema, dupa, incearca s-o rezolvi, eventual incearca sa reconfigurezi routerul; daca nu vezi nicio imbunatatire, abia atunci poti lua in considerare schimbarea furnizorului.
Nu stiu cum mai sta Akta cu internetul, insa cred ca o duc din ce in ce mai rau, deci, ma gandesc ca n-ar fi cea mai buna optiune. Te-ai uitat la ce ofera Digi/RCS RDS?