| iustinl78 a întrebat:

Am o întrebare.
Ce placa video e mai buna din următoarele cazuri si de ce:

Intel hd graphics 4000
Total avabile graphics memory : 1792 mb
Dedicated video memory : 32 mb
System video memory : 0
Shared System memory : 1760

Sau

Intel hd graphics
Total avabile graphics memory : 1696 mb
Dedicated video memory : 64mb
System video memory : 0
Shared System memory : 1632

5 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Astea-s placi integrate de pe CPU. Ce vrei sa faci?

| flixbuster a răspuns:

La a doua nu ai nici un numar nimic? Cum zice si @Zaygon, ambele sunt integrate (in procesor). Zi mai bine modelul de CPU.

| iustinl78 explică (pentru Zaygon):

Salut! Si cum imi dau seama ca placa este dedicata? Nu sunt chiar asa de priceput la calculatoare.

| Zaygon a răspuns (pentru iustinl78):

E de la nVIDIA sau amd(atentie ca se pot confunda daca ai procesor amd).

Da tu, totusi ce vrei sa faci ca sa stim in ce directie sa te indrumam sa cauti.

| sayWhaaat a răspuns:

Ca sa stim care e mai buna ne trebuie modelul celei de-a doua, "Intel hd graphics" nu reprezinta un nume complet de placa video. Ambele sunt placi video integrate, si foarte slabe, deci indiferent de ce model de Intel hd graphics vorbim, va fi foarte, foarte slab.