| Smoke_CannabYs_1995 a întrebat:

Salut am o intrebare deceva vreme a aparut o linie neagra pe monitor pe un monitor HP 1740 nu a fost lovit nimic cand l-am dat jos dupa dulap sa ii fac proba mi-a aparut acea linie din stanga pana in dreapta cum scap de acea lini precizez ca acum 2 saptamani era ca zmoala pe ecran asa se vedea acum e pur si simplu o linie "--------------------" neagra din dreapta pana in stanga. cum fac sa scap de ea?winkingScuze daca nu e categoria buna happy

1 răspuns:
| ombladon a răspuns:

Daca pe alt monitor nu se vede linia, inseamna ca placa video este buna, iar monitorul nu, s-a mai discutat problema asta si singura varianta este sa schimbi display-ul dar nu se merita, ori il folosesti asa ori cumperi altul.