| Antonio_Antohi_1973 a întrebat:

Am o intrebare despre programare in limbajul C#.
Vreau sa fac o aplicatie care salveaza datele introduse de utilizator
De exemplu, daca jucatorul a ajuns la nivel 4 si inchide aplicatia,
Cand va intra din nou sa continue de unde a ramas, nu sa inceapa de la capat.
Dau Fundita!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesti o baza de date... e cel mai simplu mod de a stoca date, si stochezi acolo ce vrei si cum vrei.

| aalexei a răspuns:

Poti salva datele in csv, xml, sqlite, mdb, mssql, mysql,...

Pe youtube sunt tone de informatii
https://www.youtube.com/watch?v=GwAamiBq3uA

| Antonio_Antohi_1973 explică (pentru aalexei):

Ok am vazut tutorialul. Dar exista o problema. Am nevoie sa fac ceva de genu: if (data stocata in. == 1) treci la nivel 1.
if (data stocata in. == 2) treci la nivel 2.
intelegi? sau un alt mod de a face asta este bun.