| iLovePizza51 a întrebat:

Am o intrebare legata de achizitionarea unui Windows. Cand cumperi un laptop, spre exemplu, el vine cu un sistem de operare free dos, adica, din ce am inteles eu, nu-l poti folosi. Doresc sa cumpar Windows 10 pentru el, preferabil online. Cum mai exact functioneaza tot acest proces (cumpare, activare, instalare, etc.)?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

SIMPLU:
https://www.emag.ro/sisteme-operare/sort-priceasc/c
22 de lei
restul, poti sa dai telefon la eMAG si sa ii plictisesti de moarte cu orice intrebare ai :D

| AndreiSuveranul20011 a răspuns:

în primul rând, cauți pe internet un site care vine cd-key pentru windows 10, g2a de exemplu apeși pe adaugă în coș și finalizezi comanda plata se face cu cardul, dar dacă dorești poți cumpăra de pe Emag.

https://www.g2a.com/......0179338002

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Free DOS e un sistem de operare care e practic Command Prompt dar pe full screen.
On-topic: Daca nu ai alt laptop sau PC de pe care sa faci un stick bootabil cu Windows, iti recomand sa ceri celor de la eMag dupa ce cumperi licenta sa vina sa-ti instaleze si Windows-ul. Pana la urma e ceva care se face in 10 minute.

| Ineys a răspuns:

Poti instala orice sistem de operare pe el, stai linistit. Si al meu a venit cu Free DOS si am Windows 10 acum.

| Andreeush a răspuns:

Mai bine pune pe cineva care se pricepe să îți instaleze sistemul de operare.