| MiNuTz a întrebat:

Am o intrebare :
Daca imi cumpar un PC fara sistem de operare (Free Dos) si instalez Windows 7, trebuie sa instalez si driverele placii video?
P. S. Acesta este PC-ul pe care doresc sa il cumpar:
http://www.altex.ro/......0-free-dos

Răspuns Câştigător
| dinucristian2000 a răspuns:

Da trebuie sa le instalezi dar mi se pare ca orice pc nou ar trebui sa vina cu un cd cu drivere. Oricum nu avea cum sa se instaleze driver-ul pentru ca generatia este mai noua de 2009 cand a fost scos windows 7. Driverele le gasesti foarte usor pe site.ul Intel. E penultima generatie de grafici de la Intel.

| MiNuTz explică (pentru dinucristian2000):

Ai putea, te rog, sa imi spui cate drivere trebuie sa instalez, in total?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Toate, nu numai ale placii video!

| dinucristian2000 a răspuns:

Pai in principiu uita.te la ce placa de baza are si pune pe un stick sau ceva in genul acesta driverele de la placa video si de retea. Dupa te conectezi cu el la internet si iei celelalte drivere. Adica placa audio si chipset. A da apropo vezi ca driverele de la chipset sunt importante. Daca le instalezi iti lucreaza mai repede

| MiNuTz explică (pentru dinucristian2000):

Ok. Mersi. Ai o FUNDITA!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru MiNuTz):

FREEE dos e un sistem de operare tine minte
si trebuie sa instalezi toate driverele pentru sistemul de operare

| MiNuTz explică (pentru AdrenalinTm):

Eu oricum o sa imi instalez Windows 7 dupa ce imi cumpar PC-ul...

| AdrenalinTm a răspuns (pentru MiNuTz):

N-are nimeni nimic inpotrivadar ca sa sty

| MiNuTz explică (pentru AdrenalinTm):

Ok. big grin