| SalutCeFaceti a întrebat:

Am inteles ca Windows 10 Home e gratis pe site-ul Microsoft. Daca nu e asa, va rog sa imi spuneti. Avand in vedere ca eu imi cumpar laptop free dos, adica fara sistem de operare instalat, cum fac sa il instalez gratis de pe site-ul Microsoft? Adica avand in vedere ca nu as putea intra pe pagina principala (cred) fara sistem de operare, cum fac sa accesez site-ul pentru a instala programul?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu ai cum sa descarci un sistem de operare si sa-l faci bootabil pe un stick cu programe in timp ce rulezi free dos. Ti-am mentionat, te duci la cineva sa ti-l faca, imprumuti alt laptop, dai 10 lei cuiva, cauti un "internet cafe", rogi pe un "nenea" etc. Sunt sute de variante!

| danbnz a răspuns:

Microsoft nu da nimic gratis.
Ce e gratis e de fapt un upgrade pentru cei ce au deja o licenta pe windows...
Fa-ti rost de o copie windows, legitima sau piratata.

| RAY a răspuns:

Licenta e pe banii, pe pagina lor toate versiunile sunt gratis

| Fanibu a răspuns:

Doar cu ajutorul unui prieten care are un PC, laptop sau tableta cu sistem de operare windows.Pe site-ul MS exista o unealta care iti face un stick bootabil cu varianta home sau pro pe 32 sau 64 biti.Il poti instala fara probleme doar ca va trebui sa cumperi o cheie de activare, pentru a beneficia de toate facilitatile si a scapa de stresul periodic prin care MS te instiinteaza sa-ti activezi copia windows!

| Razvan262005 a răspuns:

NU EXISTA NIMIC GRATIS, cel mai probabil e o actualizare pentru cei care au cumparat deja licenta.