| edy423 a întrebat:

Am o intrebare legata de Word."Reguli de redactare: lucrările trebuie să fie redactate în format Word, font Times New Roman, corp 12, la un rând și jumătate, cu un număr minim de 3 pagini și maxim de 6 pagini / " La ce se refera "la un rand si jumatate"?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se refera la distanta dintre randuri. Aceasta se seteaza pe pagina de Word intrand in Paragraph/Indents and Spacing, din Line Spacing setezi 1, 5 Lines si dai OK.