| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa scriu un eseu pentru un concurs, dar am o problema. Textul trebuie sa arata cam asa: "• Textul eseului trebuie să aibă o dimensiune cuprinsă între 2 şi maxim 4 pagini, scrise la calculator cu font Times New Roman, dimensiunea caracterului 12, la 1 rând şi ½, cu precizarea lunii, zilei şi anului alese pentru scrierea în „jurnal" (ex: 30 decembrie 1947). "

Din tot ce scrie acolo nu inteleg faza aia cu "1 rand si jumatate". La ce se refera?

Va raman recunoscator.

1 răspuns:
| deutza00 a răspuns:

Poate se refera la distanta dintre randuri. Adica daca primul rand are latimea de 1cm intre randuri sa fie 1, 5cm...
Eu la asta cred ca se refera big grin