| marga09 a întrebat:

Am de scris ceva in word si trebuie sa scriu cu times new roman, 12, A4, asta am inteles dar cum adica: la 1 rand si jumatate, 3 cm in stanga si 2.5 cm in rest? am dat la page setup si e ceva de genu 2.5" nu e in cm.Care imi explica si mie?

4 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Ca sa scrii la un rand jumate te duci in zona unde scrie "paragraph" din meniul Home si dai click pe butonul cu o sageata in jos si una in sus, de acolo selectezi 1. 5. Iar ca sa pui dimensiunile paginilor, stergi ce e acolo si scrii direct 3 cm, respectiv 2. 5 cm. Merge sigur

| hiphopbeatz a răspuns:

La un rand si jumatate inseamna ca te duci la sagetile alea care arata asa http://thenewpaperclip.com/......graph3.png
si te duci la 1, 5 la chestia cu 2, 5"(inch) incarca sa sterigi " cu cm
altfel nu ai cum.(sa fie spatiu intre numar si cm)

pace!

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Ca sa transformi din inch in centimtrii du-te la Instrumente>Optiuni>General>Unitati de masura:si selectezi centimetrii.Si apoi Initializare pagina>Margini...
Pa pa si Bafta!

| franck2222 a răspuns:

Uita-te pe o ruleta sa vezi cat are 1" apoi ai sa vezi.