| Bican_Cristian_T._2001 a întrebat:

am o intrebare pentru cunoscatori:
am o placa de baza h55m-ud2h 4 gb ram si un i3 530. vreau sa stiu daca pot pune o placa video ca gt730 sau gt 1030

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Omul vrea ceva ieftin. Cum sa ii recomanzi i7 si 1050TI? cand el vrea sa cumpere o placa video de 300 de lei? Mari experti sunteti voi.

3 răspunsuri:
| serban57 a răspuns:

Sitemul tau este compatibil cu ambele placi video, dar iti recomand gt 730 pentru ca acesta dispune de PCI Express x16 2.0 la fel ca si placa de baza, iar gt 1030 are pci express x8 3.0 care montata cu ta de baza nu va avea performante maxime

| Annonnymus005 a răspuns:

Poti pune orice Placa video ce are slot PCI-E 16X 1.0, 2.0 sau 3.0! Recomandarea mea este sa faci un efort si sa pui un RX550, GTX750TI sau un 1050TI. Daca pui una dintre placile video recomandate de mine, si cu un I7 socket 1156 vor merge jocurile impecabil!

| Alexul99 a răspuns:

Ce tampenii vorbesc baietii de pe aici... Ce legatura are ca una este pci 3.0 si alta 2.0? Sunt compatibile, din contra, iti recomand GT 1030, este o placa video geniala, in acel buget, si te asigur ca performantele vor fi duble fata de un gt 730.