| Kcristy a întrebat:

Se poate pune o placa video GeForce GT 730 pe o placa de baza asrock h55m-le pci express 2.0....sau ce placa video pot sa pun.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Salut!
Pe scurt, da!

Placa video are interfata PCIe x8
Placa de baza are intefara PCIe x16 si PCIe x1, fiind una de dimensiuni mai mici.

Daca introduci placa video in slotul PCIe x16 (cel mai mare ) nu o sa ai probleme.

Mult noroc!

PS : Placa video nu are port VGA, deci conectarea la un monitor ceva mai vechi s-ar putea sa iti aduca batai de cap.

| Kcristy explică (pentru PainTech):

Dar trebuie sa fie compatibila si cu celelalte piese? Eu am un procesor Intel Core I3 CPU 540 3.07 Ghz si Ram 2g dd3. Ma gandesc sa nu cumpar aiurea placa video si sa nu mearga cum trebuie.

| Kcristy explică (pentru Kcristy):

Si ce parere ai despre aceasta placa video http://www.cel.ro/......Co7PDAu-l/

| PainTech a răspuns (pentru Kcristy):

In 99% din cazuri, daca componentele sunt compatibile cu placa de baza nu o sa ai probleme

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, dacă ai slot PCI Express 2.0 x8