| Stefan2111 a întrebat:

Am o intrebare probabil (stupida)... O placa de baza sk775 ce frecvente de procesor suporta ( Stiu ca suporta doar procesoare Intel) insa nu stiu ce frecvente. thinking (nu ma prea pricep la placile de baza) dau fundita!

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Suporta orice procesor pe socket 775, indiferent de frecventa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Scrie in cartea tehnica a placii. Acolo ai si informatii despre procesorul pe care-l poti pune pe ea, ce frecvente maxime poate avea, ce tip de memorie si la ce frecventa va lucra, citi Gb de memorie suporta, ce tip de placa de sunet si videio ai si poti pune, ce tipuri de sloturi ai, cite USB-uri are si cite pot fi adaugate direct pe ea, etc etc.