| denisTiky a întrebat:

Am o intrebare: sunt sigur ca multi din voi stiti acea companie de net, RDS RCS. Am internet de la ei de vreo cativa ani si nici odata nu mi s-a intamplat asta: cand faci contract cu ei iti dau un modem (AccEOC21) si la el am adaugat un router de la tp-link, doar ca odata am avut nevoie de net direct din modem in pc, asadar am scos firul de net din router si l-am pus in pc. Am uitat firul in pc si tot am stat asa cateva saptamani(nu ma deranja foarte mult faptul ca nu aveam internet in casa) si dupa am pus iar firul in router (cum era inainte). Doar ca am observat viteza fooaaaarte mica de internet, paginile se incarcau greu, descarcam greu, videourile de pe Youtube se intrerupeau des. Dar nu tot timpul facea asa, cateodata merge ok si cateodata nu, de la ce poate sa fie aceasta problema. Tin sa mentionez ca inainte nu facea asa.
Dau funda la cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Daca tu ai abonamentul la internet de mai mult de 4 ani la sigur al ai de 300 de mb dar ca sa ai aceasta viteza trebuie ca tp linkul care al pui sa suporte 300 sau 500 de mb daca e de 150 de mb n-ai facut nimic.
Daca ai asa atunci trimite solicitare la cei de la rds ca nu merge la viteza normala sa vina sa rezolve problema.