| DerscariuAlexandru a întrebat:

Am internet de 50mbps , si am laptop , vreau un router care sa-mi transmita prin wireless viteza asta , adica la download(nu la test de viteza) cu firul direct in calculator ajung la 50mbps ?Este vreun modem sa mi transmita toti 50mbps prin wireless? Adica cand downloadez prin wireless sa mearga cu aceeasi viteza ca si cand este direct conectat?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu confunda. Referitor la intrebare, routere care sa tina 50MBPS, si nu mb/s sunt destule.

| DerscariuAlexandru explică (pentru sltlp):

Deci la teste nu m am uitat dar la download scot cu 50 mb(cand descrc un fisier, film) asa mi arata si vreau un router care sa mi pastreze viteza asta la download.

| ombladon a răspuns:

50Mb este lungimea de banda, nu viteza de download iar viteza care o afli la teste, trebuie impartita la 8 si afli viteza de download, deci daca ai internet de 50Mb/s nu o sa ai niciodata viteza de download de 50mb/s