| AsaBhayNene a întrebat:

As dori sa aflu daca este posibil sa transform un modem de la RDS & RCS (AccEOC21) intr-un router.
Nu vreau raspunsuri de genul Nu e posibil; Cumpara-ti un router!

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Nu poti. Modemul ala are firmware-ul blocat. Chiar daca ai gasi un firmware deblocat ai avea mult prea multa bataie de cap pentru a-l debloca. In al doilea rand, modem-ul ala nu stie PPPoE. Daca la conectare iti cere un user si o parola s-a cam dus in cap toata treaba.

| AsaBhayNene explică (pentru Ionait):

Ok. Multumesc oricum!