| NightcoreMusic a întrebat:

Salut, am o mica problema cu pc-ul, este vorba de viteza netului, Pe browser netul merge relativ bine dar pe desktop merge groaznic, stiu e si procesorul de vina, dar stiam ca se poate introduce indeva un nr de MB care sa fie folositi si etc, as vrea sa ii fac ceva pana luna viitoare cand voi lua alt lap(...) daca cineva stie ceva da-ti-mi o mana de ajutor windowsul este MS Win Xp Professional 1024 ram 2, 50 Ghz Placa Intel, Mergea chiar perfect pana acum 3-4 zile

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cum adica pe browser merge bine si pe desktop merge groanzic? Care browser?

| Kampion a răspuns:

Ai o configuratie foarte slaba, 1gb ram in 2016?, fa-ti un upgrade la pc si cumpara-ti windows 7 la domo sau la flanco. funda

| sltlp a răspuns:

Ok, deci tu cred ca incurci termenul de desktop, pentru ca altfel nu reusesc sa inteleg. Iar in general jocurile multiplayer nu ai nevoie de mai mult de cateva sute de kb/s sau chiar doar cateva zeci de kb/s daca is gen cs1.6, asa ca e normal sa mearga fluent.