| NightcoreMusic a întrebat:

Salut, am o mica problema cu pc-ul, este vorba de viteza netului, Pe browser netul merge relativ bine dar pe desktop merge groaznic, stiu e si procesorul de vina, dar stiam ca se poate introduce indeva un nr de MB care sa fie folositi si etc, as vrea sa ii fac ceva pana luna viitoare cand voi lua alt lap(...) daca cineva stie ceva da-ti-mi o mana de ajutor windowsul este MS Win Xp Professional 1024 ram 2, 50 Ghz Placa Intel, Mergea chiar perfect pana acum 3-4 zile

Răspuns Câştigător
| Claucs a răspuns:

Probabil ai descarcat ceva virusat, de obicei asa se intampla, iti mananca din viteza netului.
1.Ii poti face reface windows-ul (iti recomand windows 7, deoarece windows xp nu mai are suport tehnic).
2. Poti sa ii adaugi niste memorii RAM care îi vor marii memoria de procesare.
3.Sau poti sa descarci un antivirus si sa elimini fisierele
daunatoare
Eu sincer ti le recomand pe toate trei.
Sau mai exista varianta de a uita sa platesti factura la net, poate ai trafic limitat.

| NightcoreMusic explică (pentru Claucs):

Eu am windows 10 iar avastul si nici windowsul nu detecteaza virusi

| Claucs a răspuns (pentru NightcoreMusic):

Pai nu ai zis ca ai xp?

| NightcoreMusic explică (pentru Claucs):

Scuze, am incurcat intrebarile, intrebarea asta e veche de un an, doi, acum am alt laptop, oricum iti dau funda

| Claucs a răspuns (pentru NightcoreMusic):

Scuze,nici eu nu m-am uitat la dată