| ȚiulicăGabriela a întrebat:

Am o mică problemă cu un videoproiector Epson.
În momentul când îmi conectez laptopul la el (videoproiector), prin HDMI, laptopul nu îl recunoaște. Țin să menționez că mi-am reinstalat windows-ul de curând și...mă gândesc că ii trebuie vreun driver, ceva. Cu toate că am mai utilizat videoproiectorul și înainte de a reinstalat windows-ul și funcționa fără probleme..acum nu știu ce s-a întâmplat.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Intra in admin de dispozitive, avand proiectorul conectat, si actualizeaza driverul pentru monitor.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Intrii in Start (butonul Windows) si scrii device manager.
In fereastra care se va deschide cauti videoproiectorul. Cu clic dreapta/stanga actualizezi driverele acestuia.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Citeste manualul laptopului si vezi cum se porneste iesirea video secundara.
Cu combinatia de taste aferenta porneste iesirea video.

2. Citeste manualul proiectorului, vezi ce rezolutii si ce frecvente suporta si seteaza imaginea manual la o valoare acceptata.

Ambele manuale le poti gasi de la producatori cautand pe Google dupa numele fabricantului si modelul produsului, respectiv cuvantul "manual".