| Eddyz a întrebat:

Am o mică (mare) problemă... Deţin un HP Pavilion dv5-1131-en » WIndows 7 Ultimate, şi doresc să folosesc un microfon extern, chiar dacă laptopul are integrat, un microfon. Laptopul are jack de microfon extern (3.5mm) însă când introduc microfonul, nu funcţionează (nu cred că îl recunoaşte)... Am umblat eu prin laptop şi m-am uitat pe la "Recording Devices", unde am observat că există intrare de microfon extern însă nu se aude sunetul (în urma testării sunetului). Ce trebuie să fac? Trebuie instalat vreun driver special? Sper să mă ajutaţi! Mulţumesc.
________________________________________________
» P.S: Am încercat aprox. 3 microfoane externe, din păcate - nici un rezultat. «

2 răspunsuri:
| KeLord a răspuns:

Dami add pe mess constantin_e98 si iti dau un program care iti scaneaza toate driverele si iti instaleaza pe cele noi daca tot nu merge nici cu programult inseamna ca e ceva cu Microfonu.

| Eddyz explică (pentru KeLord):

Nu crezi ca e cam veche intrebarea? 12 septembrie VS. 9 decembrie => AM REZOLVAT PROBLEMA