| Bogdan5124 a întrebat:

Am o mica problema de obicei, eu lucram pentru proiecte in PowerPoint. Dar acum trebuie sa fac unul in WordPad. Ce trebuie sa fac ca pagina, odata ce o scot la imprimanta, scrisul sa fie si pe o parte si pe cealalta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NLS a răspuns:

Offtopic: Ești sigur ca știi in ce program lucrezi?
Ma îndoiesc ca e vorba despre WordPad, când ai Office instalat, unde ai Word (ambele sunt procesoare de text, dar Word e mult mai puternic )

Ontopic:
Daca doar vrei sa scoți la imprimanta fata-verso, aceasta setare o are EVENTUAL imprimanta, iar tu trebuie sa alegi opțiunea când ești în meniul imprimantei (adică în fereastra ce apare când apeși Ctrl+P).

Daca imprimanta nu are opțiune de imprimare fata-verso, poți imprima "manual", adică trebuie sa introduci foaia proaspăt tipărită încă o data în imprimanta. Poziționarea ei în imprimanta (cu fata în sus sau nu, rotita la 90 grade sau nu fata de cum a iesit) depinde de modelul imprimantei și al producatorului, nu e mereu aceeași.

Daca vrei sa ai numărul paginii pe foi, acest lucru se face din program.