| sandra12345 a întrebat:

Nu stiti cumva un program care sa modifice textul de pe pagina scanata de imprimanta, apoi sa modific eu scrisul si sa scot din nou pe impriamnta cum am dorit eu sa fie textul? Multumesc!

3 răspunsuri:
| zuzumic a răspuns:

Eu folosesc programul Omni Page e putin cam complicat de folosit dar mergewinking bafta

| qwerty a răspuns:

ScanSoft OmniPage

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imprimanta nu scaneaza, poate ai o multifunctionala care are si scaner si imprimantawinking Folosesti un OCR (Optical Character Recognizing), in discurile care au venit la pachet cu scanerul, gasesti si un CD pe care scrie software. PE el ai si un OCR, pe asta il instalezi si cu el transformi un text scanat, in fisier TXT. Dupa care deschizi fisierul rezultat si il poti edita. Dar nu-ti pune mari sperante, OCR-urile nu sint chiar asa de stralucite, o sa ai de facut multe corecturi.